Teva Paracetamol 500 milligram
Merk
Inhoud
50 Tabletten
1,89
Normale prijs
Er is voldoende op voorraad
Op voorraad
Gratis thuisbezorgd
Vanaf 100 euro.
Productinformatie
Teva Paracetamol 500 milligram
RVG 107336 UAD
Paracetamol Teva 500 mg, tabletten
Paracetamol is een middel dat pijn verlicht en koorts verlaagd (analgetisch en antipyretisch).
Waarvoor wordt dit middel gebruikt
Paracetamol Teva wordt gebruikt bij de volgende aandoeningen:
- milde tot matige pijn
- koorts.
Paracetamol Teva 500 mg is geschikt voor volwassenen, jongeren en kinderen vanaf 4 jaar (vanaf 17
kg lichaamsgewicht).
Niet gebruiken bij
U bent allergisch voor paracetamol, propacetamol of voor één van de andere stoffen in dit
geneesmiddel.
Extra voorzichtig bij
Waarschuwing:
#Het is belangrijk om niet te veel te gebruiken, want dan kan dit geneesmiddel lever- en nierklachten geven. Wij adviseren u voor gebruik de bijsluiter te lezen.
#Vermijd langdurig gebruik bij hoofdpijn, dit kan hoofdpijn veroorzaken.
#Niet gebruiken bij slechte nier- of leverfunctie zonder overleg met een arts.
#Bij pijn niet langer dan 5 dagen gebruiken of bij koorts niet langer dan 3 dagen gebruiken zonder overleg met een arts.
#Bij kinderen jonger dan 4 jaar niet langer dan 2 dagen gebruiken zonder overleg met en arts.
Inname bij zwangerschap en borstvoeding
Bij zwangerschap: Mag gebruikt worden
Bij borstvoeding: Mag gebruikt worden
Overige informatie
Raadpleeg huisarts:
#Mensen die al langer dan vijf dagen paracetamol nodig hebben voor pijnklachten.
#Mensen die meer dan 15 dagen per maand pijnstillers nodig hebben tegen hoofdpijn.
Niet gebruiken bij:
#Niet tegelijk met bepaalde (recept)geneesmiddelen gebruiken, zie bijsluiter.
#Paracetamol kan de testresultaten van verschillende laboratoriumtesten beïnvloeden.
#Geen alcohol gebruiken gedurende het gebruik van paracetamol.
#Indien gebruik nodig tijdens zwangerschap en borstvoeding, gebruik dit geneesmiddel zo kort mogelijk en in de laagste effectieve dosering.
Gebruiken bij:
Voor de symptomatische behandeling van milde tot matige pijn en/of koorts.
Werkzame bestanddelen
Elke tablet bevat 500 mg paracetamol
Hulpstoffen
povidon K30, natriumcroscarmellose, maïszetmeel, talk, microkristallijne cellulose, watervrij colloïdaalsilicum, magnesiumstearaat.
Dosering
De aanbevolen dosering is:
Kinderen van 4 tot 7 jaar: een halve (½) tablet van 500 mg, 2 tabletten per dag
Kinderen van 8 tot 11 jaar: een halve (½) tablet van 500 mg, 2 tabletten per dag
Kinderen van 12 tot 15 jaar: één tablet van 500 mg 4-6 maal per dag.
Volwassenen: één of 2 tabletten van 500 mg per keer, maximaal 6 tabletten per dag.
De lagere toedieningsfrequentie is bedoeld voor de jongste kinderen in de betreffende
leeftijdscategorie.
• Dit middel is niet geschikt voor kinderen jonger dan 4 jaar.
• Tussen twee innamen dient minstens 4 uur te liggen.
• Niet gebruiken in combinatie met andere paracetamol bevattende producten.
• De aangegeven dosering niet overschrijden.
• Wanneer de symptomen van pijn en/of koorts weer opkomen, kan toediening herhaald
worden volgens aangegeven doseringsschema.
• Als de pijn langer dan 5 dagen of de koorts langer dan 3 dagen aanhoudt of erger, of als er
zich andere verschijnselen voordoen, dient de behandeling te worden gestopt en een arts te
worden geraadpleegd.
De effectieve dagelijkse dosis mag niet hoger zijn dan 60 mg/kg/dag (tot 2 g/dag) in de
volgende situaties:
• volwassenen die minder dan 50 kg wegen
• milde tot matige leverinsufficiëntie, Syndroom van Gilbert (familiaire niet-hemolytische
geelzucht)
• uitdroging
• chronische ondervoeding
Maximale dosering
2-6 tabletten per 24 uur, afhankelijk leeftijd en gewicht
Aanwijzingen voor gebruik
Lees voor gebruik de bijsluiter.
Lees voor gebruik de bijsluiter.
Let op de maximale dagdosering.
Verantwoordelijk voor het in de handel brengen
Teva Nederland B.V., Swensweg 5, 2031 GA Haarlem, Nederland
RVG 107336 UAD
Paracetamol Teva 500 mg, tabletten
Paracetamol is een middel dat pijn verlicht en koorts verlaagd (analgetisch en antipyretisch).
Waarvoor wordt dit middel gebruikt
Paracetamol Teva wordt gebruikt bij de volgende aandoeningen:
- milde tot matige pijn
- koorts.
Paracetamol Teva 500 mg is geschikt voor volwassenen, jongeren en kinderen vanaf 4 jaar (vanaf 17
kg lichaamsgewicht).
Niet gebruiken bij
U bent allergisch voor paracetamol, propacetamol of voor één van de andere stoffen in dit
geneesmiddel.
Extra voorzichtig bij
Waarschuwing:
#Het is belangrijk om niet te veel te gebruiken, want dan kan dit geneesmiddel lever- en nierklachten geven. Wij adviseren u voor gebruik de bijsluiter te lezen.
#Vermijd langdurig gebruik bij hoofdpijn, dit kan hoofdpijn veroorzaken.
#Niet gebruiken bij slechte nier- of leverfunctie zonder overleg met een arts.
#Bij pijn niet langer dan 5 dagen gebruiken of bij koorts niet langer dan 3 dagen gebruiken zonder overleg met een arts.
#Bij kinderen jonger dan 4 jaar niet langer dan 2 dagen gebruiken zonder overleg met en arts.
Inname bij zwangerschap en borstvoeding
Bij zwangerschap: Mag gebruikt worden
Bij borstvoeding: Mag gebruikt worden
Overige informatie
Raadpleeg huisarts:
#Mensen die al langer dan vijf dagen paracetamol nodig hebben voor pijnklachten.
#Mensen die meer dan 15 dagen per maand pijnstillers nodig hebben tegen hoofdpijn.
Niet gebruiken bij:
#Niet tegelijk met bepaalde (recept)geneesmiddelen gebruiken, zie bijsluiter.
#Paracetamol kan de testresultaten van verschillende laboratoriumtesten beïnvloeden.
#Geen alcohol gebruiken gedurende het gebruik van paracetamol.
#Indien gebruik nodig tijdens zwangerschap en borstvoeding, gebruik dit geneesmiddel zo kort mogelijk en in de laagste effectieve dosering.
Gebruiken bij:
Voor de symptomatische behandeling van milde tot matige pijn en/of koorts.
Werkzame bestanddelen
Elke tablet bevat 500 mg paracetamol
Hulpstoffen
povidon K30, natriumcroscarmellose, maïszetmeel, talk, microkristallijne cellulose, watervrij colloïdaalsilicum, magnesiumstearaat.
Dosering
De aanbevolen dosering is:
Kinderen van 4 tot 7 jaar: een halve (½) tablet van 500 mg, 2 tabletten per dag
Kinderen van 8 tot 11 jaar: een halve (½) tablet van 500 mg, 2 tabletten per dag
Kinderen van 12 tot 15 jaar: één tablet van 500 mg 4-6 maal per dag.
Volwassenen: één of 2 tabletten van 500 mg per keer, maximaal 6 tabletten per dag.
De lagere toedieningsfrequentie is bedoeld voor de jongste kinderen in de betreffende
leeftijdscategorie.
• Dit middel is niet geschikt voor kinderen jonger dan 4 jaar.
• Tussen twee innamen dient minstens 4 uur te liggen.
• Niet gebruiken in combinatie met andere paracetamol bevattende producten.
• De aangegeven dosering niet overschrijden.
• Wanneer de symptomen van pijn en/of koorts weer opkomen, kan toediening herhaald
worden volgens aangegeven doseringsschema.
• Als de pijn langer dan 5 dagen of de koorts langer dan 3 dagen aanhoudt of erger, of als er
zich andere verschijnselen voordoen, dient de behandeling te worden gestopt en een arts te
worden geraadpleegd.
De effectieve dagelijkse dosis mag niet hoger zijn dan 60 mg/kg/dag (tot 2 g/dag) in de
volgende situaties:
• volwassenen die minder dan 50 kg wegen
• milde tot matige leverinsufficiëntie, Syndroom van Gilbert (familiaire niet-hemolytische
geelzucht)
• uitdroging
• chronische ondervoeding
Maximale dosering
2-6 tabletten per 24 uur, afhankelijk leeftijd en gewicht
Aanwijzingen voor gebruik
Lees voor gebruik de bijsluiter.
Lees voor gebruik de bijsluiter.
Let op de maximale dagdosering.
Verantwoordelijk voor het in de handel brengen
Teva Nederland B.V., Swensweg 5, 2031 GA Haarlem, Nederland
Lees altijd de bijsluiter
Bekijk de bijsluiter (PDF)
Lees voor gebruik de bijsluiter.
Beoordeling door klanten
Wat is jouw ervaring met dit product?
Zelf een review plaatsen